تبليغات X
نکاتی درباره کشیدن مداد چشم برای تاکید روی چشم ها

برای بانوان سرزمینم ...

بانوی شهر » مد و زیبایی » نکاتی درباره کشیدن مداد چشم برای تاکید روی چشم ها

نکاتی درباره کشیدن مداد چشم برای تاکید روی چشم ها

نوشته شده توسط بانوی شهر ۹ دی ۱۳۹۵

نکات و روش های متعددی برای آرایش چشم ها وجود دارد که در بیشتر آنها کشیدن مداد چشم و ریمل زدن حرف اول را می زنند. کشیدن مداد در چشم باعث می شود چشمانمان مرتب تر به نظر برسند. خطی که در چشم می کشیم همانند یک قاب چشمان ما را در بر می گیرد، بنابراین مهم است که آن را به چه شکل و چه رنگ می کشیم. هرچند اکثر ما فقط خطی مشکی داخل یا بالای چشم می کشیم و عادتی به تغییر دادن این روش نداریم. اما اگر می خواهید، روی چشمانتان تاکید بیشتری داشته باشید روش های مختلفی برای مداد چشم کشیدن وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

نکته ۱ ) فریز کردن مداد چشم  :

این نکته شاید یک روش آرایشی نباشد اما به شما کمک می کند تا راحت تر از مداد چشم استفاده کنید و یک مداد چشم قدیمی را به یک مداد چشم جدید تبدیل کنید. ۱۵ دقیقه پیش از مداد کشیدن در چشم، آن را در یخچال بگذارید. این کار باعث می شود مداد چشم شما سفت  و نرم شود و خط کشیدن را برایتان آسان تر کند.

نکته ۲ ) کشیدن خط روی پلک بالا  :

اگر تازه شروع به خط کشیدن در چشم کرده اید، راحت ترین کار این است که از خط چشم پلک بالا شروع کنید. دقیق روی پلک و مژه هایتان مداد بکشید تا کمی آنها را پر تر نشان دهد. هنوز نیازی نیست که بتوانید میزان ضخامت خط پشت چشم را بیشتر کنید. اما اگر حرفه ای تر هستید و می دانید این کار را خراب نمی کنید کمی خط پشت پلک هایتان را ضخیم تر کنید.

نکته ۳ ) مداد چشم های رنگی :

مداد چشم - مد و زیبایی

همیشه مجبور نیستید از مداد چشم های مشکی استفاده کنید، می توانید برای کشیدن خط داخل پلک پایین، از مداد چشم های رنگی استفاده کنید. این کار باعث می شود تا تاکید و توجه روی چشمانتان بیشتر شود. اما برای اینکه این روش، چشمان شما را زیباتر نشان دهد بهتر است بدانید که چه رنگی مناسب شما است و باعث می شود چشمانتان جلوه بیشتری داشته باشد. برای مثال، مداد هایی که رنگ بنفش و ارغوانی دارند به خوبی چشمان آبی را نشان می دهند. اگر رنگ چشمانتان قهوه ای است بهتر است از مداد چشم سبز استفاده کنید و آنهایی که چشمان عسلی یا سبز دارند نیز رنگهای آبی، سبز، قهوه ای، برنز و یا طلایی می توانند رنگ چشمانشان را با تاکید بیشتری نشان دهند.

اگر می خواهید کمی مدل آرایشتان را هم تغییر دهید می توانید رنگ مداد چشم و سایه چشم و ریمل را یکی انتخاب کنید. شاید این کار به نظرتان زیاده روی باشد اما برخی مواقع چنین کاری باعث جلب توجه بیشتر به چشم و رنگ آن می شود. برای این کار رنگ های ارغوانی  یا آبی را امتحان کنید.

نکته ۴ ) خط چشم بالدار :

مداد چشم - مد و زیبایی

این نوع خط چشم کشیدن کاملا با خط چشم های معمولی و یا خط چشم گربه ای متفاوت است چرا که طولانی تر و ضخیم تر است. نکته ای که در کشیدن این مدل خط چشم باید بدانید این است که فرم هر دو چشم باید دقیق و یکسان باشد چرا که خط چشم های بالدار به خوبی ایرادها را نشان می دهند و اگر فرم دو چشم کمی با هم همخوانی نداشته باشند به وضوح مشخص می شود.

مداد چشم - مد و زیبایی

برای تاکید بیشتر روی این نوع آرایش چشم می توانید حتی پا را کمی فراتر بگذارید و یک خط دیگر نیز، پشت این خط بکشید. بهتر است این خط با مدادی به یک رنگ روشن باشد تا به خوبی خط چشم بالدار را نشان داده و خود را نیز نمایان کند. نکته دیگر اینکه خط دومی که بالای خط چشم بالدار می کشید نیز باید ضخامتی برابر با آن داشته باشد تا ناهماهنگ دیده نشود.

نکته ۵ ) خط چشم سفید :

مداد چشم - مد و زیبایی

بهترین روش استفاده از خط چشم سفید، کشیدن خط در گوشه های چشم است. این کار باعث می شود چشم ها بازتر و بزرگ تر دیده شوند که در نتیجه آن، شما بیدار تر به نظر می رسید.

نکته ۶ ) خط چشم باریک :

مداد چشم - مد و زیبایی

خط چشم باریک هیچوقت از مد نمی افتد. این یکی از متداول ترین مدل های خط چشم کشیدن است که شاید خیلی از ما روزانه از آن استفاده می کنیم. برای این کار به راحتی یک خط روی مژه های بالای پلک کشیده و کمی ادامه می دهید اما انتهای آن را خیلی بلند نکنید. این روش خط چشم کشیدن هم خیلی سریع است هم مناسب محل کار و جاهایی است که نمی خواهید آرایش زیادی داشته باشید.

 

درمان موهای سوخته و دمیج

 

در سالن زیبایی گل نرگس

 

 


درباره نویسنده

Check Also

The Secrets Of Rich And Famous Writers

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …

نظرات

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *