تبليغات X
داروی موثر رشد مو

رشد مو یک پروسه طبیعی است که متاسفانه با عوامل محیطی تحت تاثیر المان های ژنتیکی دچار مشکل می شود. هنگامی که بر سر راه این پروسه طبیعی موانعی قرار می گیرد، ریزش مو، شوره و یا مشکلات دیگری روی سر دیده می شود. این مشکلات و این ریزش مو این تفکر را به وجود می آورند که باید از محصولات مناسبی استفاده کرده و با تقویت موها و رشد موهای جدید، موهای ریخته شده قبلی را جبران کرد. اما این امر ساده نبوده و رشد موها خود یک پروسه دشوار است. به همین دلیل در این مقاله از سایت رژلب به بررسی مواد ومحصولات آرایشی بهداشتی مخصوص رشد مجدد موها پرداخته شده است.

 

بهترین داروهای مخصوص رشد مو

 کُرتیزُن
این دارو یکی از مواد موثر باری رشد موها بوده و نتایج بسیار مثبتی در موارد مختلف نشان داده است. کرتیزن را معمولا به صورت قرص مصرف کرده و یا به طور مستقیم روی سر تزریق می کنند. البته نسبت به آمپول ها و کرم ها، قرص ها نتیجه بهتری از خود نشان داده اند.

ماینوکسیدیل
یک داروی شناخته شده برای رشد موها، ماینوکسیدیل است که می تواند ریزش موها را هم کنترل کند. البته این دارو ماه ها طول می کشد تا نتیجه مطلوب را نشان دهد و مشاهدات و مطالعات مختلف در مورد این دارو نشان داده است که پس از توقف مصرف آن، ریزش موها مجدداً شروع می شود.

فایناستِراید
یکی از داروهای دیگر که می توان گفت هم تراز ماینوکسیدیل قرار می گیرد، فایناستراید است و به خصوص برای جلوگیری از ریزش الگوهای موی مردانه و جلوگیری از کچلی مردان تاثیرات مثبتی نشان داده است. این دارو ریزش موها را در خط رویش آن ها متوقف کرده و به رشد بهتر آن ها کمک می کند.

 

روغن گیاهی رزماری

گفته می شود که این داروی گیاهی برای رشد موها موثر بوده و درمان موفقی در ریزش مو از خود نشان داده است. متخصصین بسیاری این امر را تایید کرده و می گویند که مالیدن روغن رزماری روی پوست کف سر می تواند جریان خون بر روی سر را بهتر کرده و به رشد موها کمک کند.

 کالیوم کربنیکوم
این ماده دارویی هم می تواند به عنوان یک درمان موثر برای ریزش موها عمل کند. کالیوم کربنیکوم از پتاسیم کربنات ساخته شده و در جلوگیری از نازک شدن موها و خشکی آن ها تاثیرات به سزایی دارد. البته استفاده از این دارو باید توسط پزشک توصیه شود.

 

 سلیکا
یکی دیگر از داروهای موثر برای جلوگیری از ریزش موها و رشد مجدد آن ها سیلیکاست. سیلیکا به صورت مایع وجود داشته و به صورت دانه های ریزی روی موها نفوذ کرده و بافت موها را تقویت می کند.

 

 نیوکسین وایتامین
این دارو کاملا ریشه معدنی داشته و بیس آن ویتامین ها هستند. به علاوه از این دارو می توان به عنوان ماسک مو کمک گرفته و از آن به همراه شامپوها، نرم کننده ها و لوسیون های مو استفاده کرد. گفته می شود که این دارو به رشد موها هم کمک می کند.

 

دیفنیل سیکلو پِرُپِنُن (DPCP)
این دارو هم تاثیر زیادی برای رشد موها دارد و باید روی پوست سر مالیده شود. DPCP به صورت مایع در بازار وجود داشته و با زدن آن یک بار در هفته می توان ریشه موها را تقویت و از ریزش آن ها جلوگیری کرد.

 

 عصاره های لیکُرایس
این دارو در صورت مصرف صحیح به رشد موها کمک کرده و تاثیر معجزه آسایی در این امر دارد. این دارو به صورت کپسول و به صورت کرم وجود داشته و تاثیر به سزایی روی موها دارد.

 

چای سیج (گل مریمی)
این داروی گیاهی در بین پزشکان طب سنتی محبوب بوده و توصیه می شود. این چای را می توان برای جلوگیری از ریزش مو استفاده کرده و یا موها را با استفاده از آن شست تا تاثیر بیشتری داشته باشد.

 


درباره نویسنده

Check Also

The Secrets Of Rich And Famous Writers

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …

نظرات

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *