تبليغات X
دلیل شکستن ناخن ها

1-آهن بدنتان کم است

مقعر بودن ناخن (مثل داخل قاشق) می تواند به دلیل کمبود آهن یا کم خونی باشد. اگر مشکلاتی در ناخن تان مشاهده کردید برای تست کم خونی به دکتر مراجعه کنید.

2. شما بدون وقفه متن تایپ می کنید

صدای ناخن هایتان را زمان تایپ نامه ها و مطالب می شنوید؟ اگر ناخن شما مداوم در حال برخورد با کیبورد و صفحه گوشی هوشمندتان است، این ضربه ها باعث ترک و شکستگی یا ساییده شدن لبه آنها می شود. ناخن هایتان را کوتاه و مرتب کنید تا بتوانید بیشتر از سرانگشتانتان برای تایپ استفاده نمایید.

3. فقط صبح ها از کرم دست استفاده می کنید

هر زمان که دستتان را شستید باید از کرم دست استفاده کنید. آب باعث خشکی دست می شود.

4. لاک،طولانی مدت روی ناخن هایتان می ماند

تمامی لاک های ناخن مواد خشک کننده دارند که باعث تضعیف ناخن ها می شوند. توصیه می شود حداکثر بعد از 5 روز لاکتان را پاک کنید و چند روز تا لاک زدن بعدیتان به ناخن ها برای بازسازی زمان بدهید.

5. پوسته کناری ناخنتان را رها کنید

این بخش از پوست در پایه ناخن، بین ناخن و پوست کنار ناخن می روید و از ناخن شما در برابر آب و باکتری و سایر موادی که با آنها سر و کار دارید محافظت می کند. کندن این پوست باعث عفونت می شود چون لایه محافظ از بین می رود. پوسته را بعد از حمام کردن با یک لیف کمی به عقب ماساژ دهید و هرگز آن را نکنید.

6. لاک پاک کن مناسب انتخاب نمی کنید

برخی از لاک پاک کن ها می توانند برای سلامت ناخن های شما مضر باشند. استون موجود در لاک پاک کن های قدیمی، روغن طبیعی که در ناخن وجود دارد را از بین می برد و باعث شکستگی ناخن ها می شود. حتی در لاک پاک کن هایی که از استون استفاده نمی شود نیز وجود حلال می تواند باعث خشکی ناخن گردد.

به دنبال لاک پاک کن های عاری از استون و مبتنی بر سویا بگردید. این لاک پاک کن ها باید روغنی برای مرطوب کردن ناخن داشته باشند.

7. شما مخالف مکمل ها هستید

از نظر شما مکمل های زیبایی بی معنا هستند. ویتامین B به مقاوم شدن مو و ناخن کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه 2.5 میلی گرم ویتامین B باعث مستحکم شدن ناخن ها می شود و بعد از 6 تا 9 ماه، شکنندگی ناخن ها از بین می رود.

 

آموزش کوتاهی مو 

بهترین روش انجام دکلره مو


درباره نویسنده

Check Also

The Secrets Of Rich And Famous Writers

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …

نظرات

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *